WHATSAPP
DESTEK

0543 866 95 66

MÜŞTERİ
TEMSİLCİSİ

0850 255 19 14

media

Hamilelik Sürecinde Eşlerin Rolü

Hamilelik Sürecinde Eşlerin Rolü hamileliğin iyi ve sağlıklı geçmesi için oldukça önemlidir. Özellikle hamile bir eşe sahipseniz size çok fazla iş düşmekte çünkü bebekler hamilelik sürecinde dış etkenlerden etkilenmektelerdir. Bu yüzden hamile bir kadının stres altında olmaması gerekli, sağlıklı beslenmesi gerekli ve düzenli yürüyüş yapması oldukça faydalı olacaktır. Bazı kadınların hamileliği daha farklı ve daha zor olabiliyor mesela bazı kadınların hamilelik süresince mide bulantısı sürüyor. Bu gibi durumlarda hamile eşe sahip erkeklerin çok fazla anlayışlı olmaları gerekiyor ve eşlerinin üzülmemesi için ellerinden geleni yapması gereklidir. 

Hamilelik Sürecinde Eşlerin Rolü denildiğinde en önemli rolün sağlık çerçevesinde bir yaşam koşuluna sahip olması bunu eşlerin sağlaması denilebilir. Mesela sigara içen bir çifteniz mutlaka sigarayı bırakmalısınız ve hamile olan kadının yanında sigara içilmesine izin vermemelisiniz. Çünkü bebeğin sağlığı için sigara oldukça tehlike arz ediyor ve yetişkin insanlar için zaten tehlikeli olan bir maddedir. Bebek bekleyen eşlerin aslında en önemli görevi bebeklerinin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesini sağlamaktır.


  • Dec 25, 2019
  • Yorumlar: 0
Yorumlar: 0

Yorum yok

Yorum bırakın

Eposta adresiniz kimse tarafından görünmeyecektir. İşaretli alanlar zorunludur.*

Blog Yazılarımız
Silver Moon Blog Yazısı
30.03.2020
Emzirme Sütyeni Seçerken Bilinmesi Gerekenler
Hamilelik ve doğumun en önemli evrelerinden biri olan emzirme dönemleri, her yeni anne adayı için bilinmezlerle ve merak edilenlerle dolu bir dönemdir. Hamilelik boyunca, daha önce hiç duymadığımız yeni kavramlarla tanışır.
Devamını Oku
Silver Moon Blog Yazısı
27.01.2020
Gebelikte Şeker Hastalığı
Şeker hastalığı normalde insanlarda fazla şeker tüketme nedeniyle ya da başka nedenlerle oluşabiliyor. Ve şeker hastası olan kişilere hastalık durumuna göre ilaç tedavisi ya da insülin tedavisi uygulanabiliyor.
Devamını Oku
Silver Moon Blog Yazısı
27.01.2020
Ek Gıdaya Geçiş Süreci
Bebekler ilk 6 ay anne sütü ile beslenirken hiç ek gıda verilmemeli anne sütü genelde yeterli olur. Ama 6 aydan sonra ek gıda bebeğe yavaş yavaş verilmeli ve bebek süt dışındaki gıdalara alışmalıdır.
Devamını Oku
Silver Moon Blog Yazısı
25.12.2019
Hamilelik Sürecinde Eşlerin Rolü
Hamilelik Sürecinde Eşlerin Rolü hamileliğin iyi ve sağlıklı geçmesi için oldukça önemlidir. Özellikle hamile bir eşe sahipseniz size çok fazla iş düşmekte çünkü bebekler hamilelik sürecinde dış etkenlerden etkilenmektelerdir. 
Devamını Oku