WHATSAPP
SİPARİŞ

0543 866 95 66

MÜŞTERİ
TEMSİLCİSİ

0850 255 19 14

media

Hamilelikte Yapılması Gereken Egzersizler

Pek çok kadın hamilelik boyunca bebeğine ya da bedenine zarar vermekten korktuğu için spor yapmaktan çekinebilir. Fakat hamileliğe uygun olarak yapılan egzersizler hem doğumu kolaylaştırır hem de bebeğin sağlığı olumlu yönde etkilenir. Özellikte hamileliğin ilk üç ayında tempolu yürüyüş yapmak son derece faydalı olacaktır.


Sürekli Yürüyüş Yapın

Anne adayları ilk üç ay hafif tempolu yürüyüşler ile egzersizlere başlanmalıdır. Anne adaylarının omurgayı güçlendiren sırt egzersizlerini düzenli olarak yapması gerekir. Pilates ve hamilelik yogası da anne adayları için en çok önerilen egzersizler olarak bilinir. Haftada 3-5 gün 30 dakikalık hafif tempolu yürüyüşler ile hamilelik sürecinizi daha rahat geçirme şansını elde edebilirsiniz.


Anne adayı yürüyüşünü hafif bir şekilde kendisini yormayacak şekilde ayarlaması gerekmektedir. Hamilelik süresince pilates vücudu rahatlatan, ruhu arındıran, sırt ve bel ağrılarını önleyen bir egzersiz olarak bilinmektedir. Hamile pilatesi özellikle son yıllarda çok fazla tercih edilen ve popüler olan bir egzersiz olarak bilinmektedir. Hamilelik döneminde yüzme de çok fazla tercih edilen ve anne adaylarına önerilen bir egzersiz olarak bilinmektedir.


Kendinizi Özgür Bırakın Dans Edin

Hamilelik döneminde dans etmek bile en güvenilir egzersizlerden biri olarak bilinmektedir. Hamilelik süreci boyunca dans etmek hem anne adaylarını güçlendirir, hem esneklik kazandırır, hem stres seviyenizi düşürür hem de sizleri mutlu eder. Hamile yogası ile anne adayları bedenleri ile ve nefesleri ile doğru bir bağlantı kurar. Hamile yogası hem hamilelik süresince hem doğumda ve sonrasında işinize yarar. Hamileliğin 6-9 aylık döneminde karın bölgesi iyice büyür bu yüzden de oturarak yapılan egzersizler daha uygun olacaktır. Hamilelik dönemi boyunca normal bir birey kadar yoğun ve uzun egzersizler yapmanız uygun olmayacaktır.


Bunun aksine hamileliğinize daha uygun, vücudunuza daha uygun egzersizler tercih etmeli ve bu alanda profesyonel kişiler ile çalışmalısınız. Hamilelik boyunca düzenli, hafif yapılan egzersizler sizi oldukça rahatlatır. Bu egzersizler sayesinde rahat bir hamilelik dönemi yaşama şansını elde edebilirsiniz. Siz de doğumunuzun ve hamilelik döneminizin iyi ve sağlıklı bir şekilde geçmesi için hafif tempolu egzersizleri tercih edebilirsiniz.


  • Oct 08, 2019
  • Yorumlar: 0
Yorumlar: 0

Yorum yok

Yorum bırakın

Eposta adresiniz kimse tarafından görünmeyecektir. İşaretli alanlar zorunludur.*