WHATSAPP
DESTEK

0543 866 95 66

MÜŞTERİ
TEMSİLCİSİ

0850 255 19 14

media

Ek Gıdaya Geçiş Sürecinde Dikkatli Olmak Gerekiyor

Bebekler ilk 6 ay anne sütü ile beslenirken hiç ek gıda verilmemeli anne sütü genelde yeterli olur. Ama 6 aydan sonra ek gıda bebeğe yavaş yavaş verilmeli ve bebek süt dışındaki gıdalara alışmalıdır. Çünkü 6. Ay itibariyle bebeğin hareketleri artacağı için bebeğe anne sütü yetmemeye başlar bu nedenden dolayı da ek gıdaya başlamak şart olur. Ek Gıdaya Geçiş Süreci annelerin genelde çok heyecanlandığı çocuğuna ne yedirirse faydalı olacağını bilemediği dönemlerdir. Bu dönemde bebeğinize vereceğiniz ilk gıdalar çok önemli çünkü bebekler her gıdayı bu dönemlerde yemeyebilirler. Genelde yumuşak ve alerji yapmayan doğal sağlığına zarar değil katkı sağlayacak gıdalar vermelisinizdir.

Ek Gıdaya Geçiş Süreci her anne baba için heyecan verici bir dönem olsa da aslında çok dikkatli olmaları gereken bir dönemdir. Çünkü bebek için alacağınız mama veya diğer gıdaların oldukça sağlıklı ve doğal olması gerekiyor. Ve bu gıdaların bebeklerin yiyebileceği kıvama getirilmesi de çok önemlidir.


  • Jan 27, 2020
  • Yorumlar: 0
Yorumlar: 0

Yorum yok

Yorum bırakın

Eposta adresiniz kimse tarafından görünmeyecektir. İşaretli alanlar zorunludur.*

Blog Yazılarımız
Silver Moon Blog Yazısı
30.03.2020
Emzirme Sütyeni Seçerken Bilinmesi Gerekenler
Hamilelik ve doğumun en önemli evrelerinden biri olan emzirme dönemleri, her yeni anne adayı için bilinmezlerle ve merak edilenlerle dolu bir dönemdir. Hamilelik boyunca, daha önce hiç duymadığımız yeni kavramlarla tanışır.
Devamını Oku
Silver Moon Blog Yazısı
27.01.2020
Gebelikte Şeker Hastalığı
Şeker hastalığı normalde insanlarda fazla şeker tüketme nedeniyle ya da başka nedenlerle oluşabiliyor. Ve şeker hastası olan kişilere hastalık durumuna göre ilaç tedavisi ya da insülin tedavisi uygulanabiliyor.
Devamını Oku
Silver Moon Blog Yazısı
27.01.2020
Ek Gıdaya Geçiş Süreci
Bebekler ilk 6 ay anne sütü ile beslenirken hiç ek gıda verilmemeli anne sütü genelde yeterli olur. Ama 6 aydan sonra ek gıda bebeğe yavaş yavaş verilmeli ve bebek süt dışındaki gıdalara alışmalıdır.
Devamını Oku
Silver Moon Blog Yazısı
25.12.2019
Hamilelik Sürecinde Eşlerin Rolü
Hamilelik Sürecinde Eşlerin Rolü hamileliğin iyi ve sağlıklı geçmesi için oldukça önemlidir. Özellikle hamile bir eşe sahipseniz size çok fazla iş düşmekte çünkü bebekler hamilelik sürecinde dış etkenlerden etkilenmektelerdir. 
Devamını Oku