WHATSAPP
DESTEK

0543 866 95 66

MÜŞTERİ
TEMSİLCİSİ

0850 255 19 14

media

Gebelikte Şeker Hastalığı Artık Sizi Korkutmasın

Şeker hastalığı normalde insanlarda fazla şeker tüketme nedeniyle ya da başka nedenlerle oluşabiliyor. Ve şeker hastası olan kişilere hastalık durumuna göre ilaç tedavisi ya da insülin tedavisi uygulanabiliyor. Fakat Gebelikte Şeker Hastalığı normal şeker hastalığına göre daha farklı olabiliyor ve tedavisi de daha farklı olabilir. Bebek bekleyen kadınlar dokuz ay boyunca türlü değişimler yaşayabilirler ve bu değişimler anne adaylarını korkutabilir. Fakat bu değişimlere ayak uydurmak alışmak gerek bebek heyecanlarına bu değişimler gölge düşürmemeli. Gebelikte ortaya çıkan şeker hastalığı da gebeliğin belli bir döneminden sonra ortaya çıkabilecek bir durumdur. Fakat bu durum anne adaylarını korkutmamalı doktorlar gerekli önlemleri alarak bebeğe ve anneye zarar gelmemesini sağlayabilirler.

Gebelikte Şeker Hastalığı aslında hamile kadınların başına en sık gelen hastalıklardan biridir ve genelde 6. Ve 7. Aylardan itibaren ortaya bu hastalık çıkmaya başlar. Gebelikte artan hormonlar ve şeker hastalığına yatkınlık sebebiyle ortaya çıkan bir hastalık fakat artık bu hastalıktan annelerin korkmalarına hiç gerek yoktur.


  • Jan 27, 2020
  • Yorumlar: 0
Yorumlar: 0

Yorum yok

Yorum bırakın

Eposta adresiniz kimse tarafından görünmeyecektir. İşaretli alanlar zorunludur.*

Blog Yazılarımız
Silver Moon Blog Yazısı
30.03.2020
Emzirme Sütyeni Seçerken Bilinmesi Gerekenler
Hamilelik ve doğumun en önemli evrelerinden biri olan emzirme dönemleri, her yeni anne adayı için bilinmezlerle ve merak edilenlerle dolu bir dönemdir. Hamilelik boyunca, daha önce hiç duymadığımız yeni kavramlarla tanışır.
Devamını Oku
Silver Moon Blog Yazısı
27.01.2020
Gebelikte Şeker Hastalığı
Şeker hastalığı normalde insanlarda fazla şeker tüketme nedeniyle ya da başka nedenlerle oluşabiliyor. Ve şeker hastası olan kişilere hastalık durumuna göre ilaç tedavisi ya da insülin tedavisi uygulanabiliyor.
Devamını Oku
Silver Moon Blog Yazısı
27.01.2020
Ek Gıdaya Geçiş Süreci
Bebekler ilk 6 ay anne sütü ile beslenirken hiç ek gıda verilmemeli anne sütü genelde yeterli olur. Ama 6 aydan sonra ek gıda bebeğe yavaş yavaş verilmeli ve bebek süt dışındaki gıdalara alışmalıdır.
Devamını Oku
Silver Moon Blog Yazısı
25.12.2019
Hamilelik Sürecinde Eşlerin Rolü
Hamilelik Sürecinde Eşlerin Rolü hamileliğin iyi ve sağlıklı geçmesi için oldukça önemlidir. Özellikle hamile bir eşe sahipseniz size çok fazla iş düşmekte çünkü bebekler hamilelik sürecinde dış etkenlerden etkilenmektelerdir. 
Devamını Oku