WHATSAPP
SİPARİŞ

0543 866 95 66

MÜŞTERİ
TEMSİLCİSİ

0850 255 19 14

media

Emzirme Sütyeni Seçerken Bilinmesi Gerekenler

Hamilelik ve doğumun en önemli evrelerinden biri olan emzirme dönemleri, her yeni anne adayı için bilinmezlerle ve merak edilenlerle dolu bir dönemdir. Hamilelik boyunca, daha önce hiç duymadığımız yeni kavramlarla tanışır ve her birini anlayıp hayatımıza dahil etmeye çalışırız. Bebek sağlıkla dünyaya geldiği andan itibaren, bir farklılık olmadığı sürece beslenmesini annesi yoluyla sağlar ve bilinir ki bebekler için en iyi, en faydalı besin anne sütüdür.


Bebeğin emme refleksine alışması ve beslenmesinin belirli bir rutine oturması kadar bir diğer önemli konu da annenin kendini ne kadar iyi hissettiği ve bebeğiyle ne kadar sağlıklı zaman geçirebildiğidir. Anne ve bebeğin en çok bir araya geldiği ve bağ kurduğu emzirme anlarında, annenin daha konforlu olabilmesi için emzirme sütyenleri devreye girmektedir. Her annenin mutlaka edinmesi gereken eşyalardan olan emzirme sütyenlerini satın almak için en doğru zaman doğumdan hemen sonraki günlerdir. Çünkü hamilelik dönemi ve emzirme döneminde göğüs ölçüleri aynı olmaz, daha önceden de tahmin edilemeyeceği için emzirme döneminde satın almak daha doğru bir ürün almanıza yardımcı olacaktır.


Emzirme sütyeni, normal sütyenlerden daha farklı özelliklere sahiptir. En belirgin özelliği ise, sütyeni çıkarmaya gerek kalmadan göğsünüzü açıp kapamanızı sağlayan ön tarafının çıt çıtlı ya da kopçalı olmasıdır. Bu avantajı sayesinde sütyen üzerinizdeyken bile rahatça her yerde bebeğinizi emzirebilmenizi sağlar. Bir diğer öne çıkan özelliği ise geniş askılı ve göğüsleri toparlayıcı olmasıdır. Hatta bazı modellerin arkası yüzücü mayosu şeklinde çapraz askılıdır. Özellikle göğüsleri büyük olan kadınların oluşabilecek sırt ağrılarını hafifletmesi adına bu tarz geniş askılı emzirme sütyenleri daha kullanışlı olmaktadır. Emzirme sütyeni alırken aynı zamanda sırt kısmındaki kopçalarının sayısı daha fazla olan modelleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede büyüklüğü sürekli değişim halinde olan göğüsleriniz için kopça ayarını istediğiniz gibi düzenleyebilir ve uzun süreli kullanabilirsiniz.


Emzirme sütyeni satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da, sütyenin malzemesidir. Günümüzde hem sağlıklı hem estetik görünüm isteyen anneler için birçok farklı kumaşta, modelde ve renkte emzirme sütyenleri üretilmektedir. Bu noktada önemli olan teninizi ve özellikle hassas olan göğüs ucunuzu rahatsız etmeyecek kumaşta ürünler seçmenizdir. Özellikle pamuk malzemeden yapılmış olan emzirme sütyenleri en çok tavsiye edilenler arasındadır. Pamuğun yumuşaklığı annelerin teni için daha uygun olmaktadır. Emzirme sütyeninizi daha uzun süre kullanmak için ise emici göğüs pedi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Göğüs ucunuz ve sütyeninizin arasına koyacağınız bu ped sayesinde, çamaşırınızda ve sütyeninizde süt lekeleri oluşmasının önüne geçebilirsiniz.


Emzirme sütyeni seçerken ve kullanırken asıl amacınız kendinizi rahat ettirmek olmalıdır. Bu nedenle seçiminizi yaparken gerek model, gerekse renk açısından size konfor sunacak bir ürün seçmeye dikkat etmelisiniz. Emzirme sütyenleri kullanmanın bir faydası da, hamilelikle ve annelikle birlikte ilk defa bu kadar büyüyen göğüslerinizin deforme olmasını engellemektir. Göğüsleri toparlayan emzirme sütyenleri bu nedenle gerek gün içerisinde gerekse gece uyurken kullanılmalıdır. Bu nedenle gece kullanmak için daha konforlu olmanızı sağlayacak kopçasız modelleri tercih edebilirsiniz.


Emzirme sütyeni fiyatları, markasına ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Kalitesinden emin olduğunuz bir markadan daha bütçeli bir emzirme sütyeni alarak daha uzun süre kullanmayı tercih edebilir ya da çeşit çeşit daha uygun fiyatlı sütyenler alarak emzirme döneminizi daha renkli geçirmeyi de tercih edebilirsiniz. Tüm annelerimize güzel bir dönem geçirmeyi dileriz.


  • Mar 30, 2020
  • Yorumlar: 0
Yorumlar: 0

Yorum yok

Yorum bırakın

Eposta adresiniz kimse tarafından görünmeyecektir. İşaretli alanlar zorunludur.*